7 КЛАС

04.05.2020  

Доброго дня, шановні учні. 

Сьогодні я пропоную вам  познайомитись з новою темою та знайомство з новими музичними творами та піснею. 

Тема: СВЯТКОВА Й РОЗВАЖАЛЬНА МУЗИКА

Скачать обои colorful, night, fireworks, 2017, new year ...


У світі сучасного музичного мистецтва є безліч неповторних явищ, імен цікавих композиторів та аранжувальників, музичних шедеврів, що звучать у виконанні співаків, музичних груп і колективів.
Сьогодні ми розпочнемо знайомство із напрямками сучасного музичного мистецтва.


Безкоштовний концерт «Океану Ельзи» у Полтаві перенесли на ...
 (Moderate)



Музичні твори, призначені для відпочинку, свят і розваг, частоназивають легкою музикою. Слово це застосовується до різноманітних явищ і напрямів музичного мистецтва. Така музика і справді легка для сприйняття. Розважальну музику ми чуємо найчастіше з естради, в цирку, по телебаченню або просто неба. До легкої музики належать естрадні пісні танці, твори для вокально – інструментальних ансамблів. Така музика  покликана передусім розважати слухачів, створити їм гарний настрій.

Зазвичай легку розважальну музику виконують під акомпанемент естрадного ансамблю або естрадно-симфонічного оркестру. До естрадно-симфонічного оркестру поряд із інструментами, традиційними для симфонічного оркестру, належать саксофони, електрогітари, ударна установка, синтезатор.Програма естрадного концерту може поєднувати різноманітні виступи: музичні (спів, інструментальна п’єса), хореографічні (танцювальна мініатюра), літературно – театральні (художнє читання, гумористичні сценки, пантоміма), циркові (клоунада, жонглювання). Таким чином, синтетична і багатожанрова за своєю природою естрада тісно пов’язана з багатьма видами мистецтва.

Сьогодні естрада не обмежується концертними залами, вона знаходить шанувальників на стадіонах (зокрема на багатотисячних концертах «зірок» - виконавців), мільйони слухачів біля екранів телевізорів та у всесвітній мережі інтернет. У той самий час естрадні виступи є невід’ємною частиною шоу – бізнесу.

Шоу

Шоу – захід розважального, постановочного характеру, який, як правило, відбувається перед публікою (реально чи віртуально). 

Слово «шоу» (з англ. «видовище») міцно ввійшло в наше життя: без шоу не можна уявити жодного визначного святкування. Чимало пісенних і танцювальних шоу сьогодні можна переглянути й по телебаченню. Зазвичай для створення телешоу застосовують найсучасніші технології у галузі звуку, освітлення, відео знімання.




Святкова й розважальна музика в далекому минулому

Корені розважальної і святкової музики сягають у далеке минуле. Удавнину існувала традиція виконувати розважальну музику не лише на балах, а й у парках і садах просто неба. Такі твори писали до певних церемоній, урочистостей. Прикладом може слугувати сюїта «Музика для королівського феєрверку» Георга Фридриха Генделя, яка була створена у 1749 р. на замовлення короля Георга ІІ з приводу укладання мирової договору. Король бажав, щоб на святі, яке готувалося для знаті, дипломатів і високошанованих гостей, грала лише «військова музика». Проте композитор залучив до виконання струнну групу інструментів. Генеральну репетицію провели в лондонському парку без феєрверку, тому музику почули всі охочі, як виявилося - 12 тисяч людей. На самому ж святі сюїту виконували 100 музикантів у супроводі грандіозного феєрверку.


СВЯТКОВА РОЗВАЖАЛЬНА МУЗИКА | Музика



Георг Фридрих Гендель (1685 - 1759) народився в німецькому місті
Галле, але переважну частину життя провів Англії, де посів місце композитора королівського двору.
Г.-Ф.Гендель з дитинства вчився грати на скрипці, клавесині, гобої та органі. Проте батько не підтримував його намірів стати професійним музикантом, навіть забороняв займатися музикою. У десять років Гендель спробував написати перший твір - тріо, а у сімнадцять уже працював органістом.
Автор серйозних опер, концертів, сонат і монументальних ораторій Г.- Ф.Гендель створював і популярну музику.
Чи не першими зразками цього жанру стали «Королівський феєрверк» і «Музика на воді.


-Пропоную вам пригадати пісню з минулого уроку Группа ВРЕМЯ И СТЕКЛО - Прекрасное далёко (в современной обработке) плюсовка



- Пропуную спробувати проспівати пісню Группа ВРЕМЯ И СТЕКЛО - Прекрасное далёко (в современной обработке) караоке пісні.



НАГАДУЮ ТЕКСТ ПЕСНИ:

Прекрасное далеко

Слышу голос из прекрасного далёка,
Голос утренний в серебряной росе,
Слышу голос, и манящая дорога
Кружит голову, как в детстве карусель.
Прекрасное далёко, не будь ко мне жестоко,
Не будь ко мне жестоко, жестоко не будь.
От чистого истока в прекрасное далёко,
В прекрасное далёко я начинаю путь.
Слышу голос из прекрасного далёка,
Он зовёт меня в чудесные края,
Слышу голос, голос спрашивает строго -
А сегодня что для завтра сделал я.
Прекрасное далёко, не будь ко мне жестоко,
Не будь ко мне жестоко, жестоко не будь.
От чистого истока в прекрасное далёко,
В прекрасное далёко я начинаю путь.

Домашнее задание:

Повторіть в підручнику  лише ТЕРМІНОЛОГІЮ(терміни)  з розділу 2 "Музичне мистецтво в нашому житті - з теми 22 Рок-музика до теми 30 Святкова й розважальна музика  включно

 Для написання тестової роботи на наступний урок.(18.05)

Підручник музичне мистецтво в електроному варіанті:

https://pidruchnyk.com.ua/706-muzika-7-klas-masol-2015.html


Шановні учні ! Якщо у вас виникли  деякі запитання,  для консультації  ви можете звертатись : писати на   електронну пошту 

margoha75689@gmail.com )  або на Вайбер  

       +380994542508 .

Комментариев нет:

Отправить комментарий